האם עיזבון הוא אישיות משפטית

האם עיזבון הוא אישיות משפטית ?

הלכה פסוקה הינה כי עזבון אינו אישיות משפטית, ואין לו בנפרד מן היורשים או הזכאים האחרים, כל מעמד עצמאי. לעניין זה ראה דיון רחב בע"א 181/67, טובה גרינשפן נ. ציון שרעבי, פד"י כא(2)630.

בע"א 395/70, מדינת ישראל נ. עראבי, פד"י כה(2)20, 24, נאמר:

"רכושו של נפטר נופל ליורש מיד עם פטירת המוריש ומתמזג בו ברגע עם שאר נכסי היורש. נכסי המוריש ונכסי היורש נעשים לגוף אחד , וגם חובות המוריש נעשים לחטיבה אחת עם חובות היורש".

כן ראה פסק הדין שניתן לאחרונה ברע"א 5059/10, אלום גולד בע"מ נ' דור, סע' 10 לפסק הדין, שם נאמר:

"על פי הוראת סעיף 1 לחוק הירושה, התשכ"ה-1965, מותו של אדם אינו מוליד אישיות משפטית חדשה אלא יש בו כדי להוביל להתעשרותם של היורשים שאליהם הועברו נכסי המנוח".

העולה מן הדברים הוא, כי עזבון המנוח אינו אישיות משפטית הראויה להיתבע.







לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177




נושאים רלוונטיים נוספים

  1. מעביד שנפטר

  2. מעסיק של עובד זר נפטר

  3. בן של דייר מוגן שנפטר

  4. החזרת תרומות עקב פטירה

  5. הפסדי השתכרות לקטין שנפטר

  6. נכה שנפטר לפני שהוכר כנכה

  7. אכיפת חוזה בין אנשים שנפטרו

  8. החזר פיקדון קשישים לאחר פטירה

  9. ביטול עיקול רכוש של אדם שנפטר

  10. האם עיזבון הוא אישיות משפטית ?

  11. תביעת עובדת סיעודית נגד ילדי הנפטר

  12. זכויות משפחת שוטר שנפטר במהלך השירות

  13. זכויות בן של הורים דיירים מוגנים שנפטרו

  14. סילוק על הסף - עזבון אינו אישיות משפטית

  15. תביעה בבית הדין לעבודה בגין שכר עבודה שלא שולם לעובדת שנפטרה

  16. שאלות ותשובות

רקע תחתון



שעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177
דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+



רקע תחתון